22 listopada 2023 r.

BohaterON

Nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego a także promocję historii Polski XX wieku: BohaterON – włącz historię! Projekt ma na celu edukowanie Polaków opierając się na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz kształtować wrażliwość społeczną.

Dzieci obejrzały filmik „Jak zostałem bohaterem”, który poruszał kwestie związane z przeszłością naszego kraju i odpowiadały na pytania dotyczące fabuły.

Do grupy Niezapominajek na nasze zaproszenie przybył historyk pan dr Edward Jokiel, który jest postacią znaną i cenioną w Krotoszynie. Ciepły, miły człowiek, wielki patriota. Wychowawca młodzieży, ceniony nauczyciel historii w krotoszyńskim Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja. Wieloletni opiekun Szkolnego Koła Ligi Ochrony Kraju oraz Prezes Zarządu Powiatowego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Krotoszynie.

Pan historyk z wielką pasją opowiedział przedszkolakom o ogromnym bohaterstwie Powstańców Warszawskich, w tym także dzieci.

Bardzo dziękujemy za ciekawą i pouczającą lekcję historii naszej Ojczyzny.

cien

cien

cien