5 kwietnia 2023 r.

Świąteczne spotkanie

Radosne świętowanie rozpoczęło się od święcenia pokarmów przez naszego ks. Proboszcza Stanisława Mieszałę. Po życzeniach i dzieleniu się jajkiem przyszedł czas na świąteczne śniadanie.
Czas Triduum Paschalnego to najważniejsze dni w roku. Dlaczego? Tego dowiedzieli się przedszkolacy oglądając film animowany z „Promyczkowej filmoteki” o męce, śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Przypomnieliśmy sobie, co jest najważniejsze podczas tych Świąt.
Ze Świętami Wielkiej Nocy wiążą się różne tradycje. Wśród nich nie mogło zabraknąć tej, którą dzieci lubią najbardziej - poszukiwanie niespodzianek zostawionych przez zajączka. Sprawa nie była prosta, gdyż trzeba było rozwiązywać zagadki i wykonywać zadania zostawione przez zajączka. Na końcu czekały upragnione prezenty, a radość małych poszukiwaczy była ogromna!
Już wkrótce Święta Wielkanocne… życzymy błogosławionych owoców Wielkiego Tygodnia i prawdziwej radości poranka Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi w trudach codzienności, darzy zdrowiem, siłami i ludzką życzliwością. Niech Maryja, radująca się Królowa Nieba otacza swoją macierzyńską opieką.

cien

Świąteczne śniadanie

cien

cien

Stokrotki szukają zajączka

cien

 

cien

Niezapominajki szukają zajączka

cien