17-21 kwietnia 2023 r.

Z ekologią na ty… Światowy Dzień Ziemi

Stokrotki i Niezapominajki wiedzą doskonale, że Ziemia jest darem od Pana Boga, dlatego zajęcia w minionym tygodniu upłynęły pod hasłem ekologii i ochrony przyrody.
Przedszkolacy w ramach zajęć plastycznych wykonali pracę „Nasza ziemia” – dzieci malowały farbami przy użyciu patyczków kosmetycznych. Nauczyły się także piosenki ekologicznej.
W tygodniu poświęconym ekologii Niezapominajki posadziły piękne bratki. Poznały zasady sadzenia roślin oraz jak należy o nie dbać. Realizowały również ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” przygotowany przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem tego programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy dotyczącej rolnictwa ekologicznego oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Uwieńczeniem tygodniowych działań było świętowanie Dnia Ziemi. W piątek 21 kwietnia przedszkolacy wzięli udział w festiwalu ekologicznym „EKOfeston 2023”. Dzieci obejrzały ciekawe filmy ukazujące, jak duży problem stanowi złe gospodarowanie odpadami oraz zanieczyszczanie powietrza i wód. Dowiedziały się, jakie działania możemy podejmować, aby chronić przyrodę, bo przecież każdy z nas chce żyć na pięknej planecie. Na zakończenie, dzieci wraz z paniami wzięły udział w akcji „Sprzątamy dla Polski” organizowanej przez „Stowarzyszenie Dla Polski”, nad którym patronat objęli mi.in Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki. By dbanie o środowisko nie skończyło się tylko na teorii, dzieci wyposażone w rękawiczki i worki wyruszyły na spacer, w czasie którego sprzątały okolicę.
To był tydzień przepełniony wielką troską o nasz wspólny dom - Ziemię.

Nasza piękna ziemia

Sadzenie kwiatów

Skąd się biorą produkty ekologiczne

EKOfeston

"Sprzątamy dla Polski"

cien