|

Przedstawienie pt.„Jak Pyzy wędrowały po Polsce” z udziałem Rodziców w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

Przez cały czas trwania Projektu o Polsce dzieci nie tylko się uczyły, ale też ciężko pracowały, ucząc się swoich kwestii, a przede wszystkim kroków tanecznych.
Pyzy zabrały nas na wspaniałą i barwną podróż po różnych regionach Polski. Swą wyprawę rozpoczęły od Zakopanego, by porwać do tańca zbójnickiego wszystkich górali podhalańskich. Kolejnym ważnym miejscem stał się cudowny Kraków, gdzie z kolei Lajkonik zapraszał Pyzy do zatańczenia popularnego Krakowiaka. Naprzeciw naszym Podróżniczkom wyszła także Syrenka Warszawska, która zaprosiła wszystkich do Polki Warszawskiej. Później Pyzy wsiadły do łódki i skierowały się w stronę Pomorza, by dopłynąć czym prędzej do Gdańska i spotkać się z Marynarzem.
Wspaniałym zakończeniem był taniec narodowy „Polonez” w wykonaniu wszystkich dzieci. Brzmienie tej cudownej melodii spowodowało, że niektórym Rodzicom zakręciła się łezka w oku.
Dzieci przygotowały również słodki, biało- czerwony poczęstunek dla swoich Rodziców- truskawki w białej czekoladzie.
„Niezapominajki” zachęciły także wszystkich Gości do wspólnej zabawy. Bowiem wybrane dzieci czytały zagadki, Rodzice odgadywali. Oczywiście za każdą prawidłową odpowiedź Przedszkolacy nagradzali gromkimi brawami i drobnymi upominkami- biało-czerwonymi kotylionami.
Owe przedstawienie było niezwykłym hołdem dla wszystkich tych, którzy 100 lat temu „(…) życie swe poświęcili, byśmy w wolnej Polsce żyli…(…)”!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.